AirPods

Zmieniają sposób, w jaki korzystamy ze słuchawek. Po wyjęciu AirPods z etui łączą się one bezpośrednio z twoim iPhonem, Apple Watch, iPadem lub komputerem Mac. 1 Odtwarzanie dźwięku rozpoczyna się automatycznie po założeniu słuchawek i jest wstrzymywane po ich zdjęciu. AirPods używają specjalnie zaprojektowanego przez Apple chipa W1, czujników optycznych i akcelerometru, które współpracują ze sobą, informując je, kiedy je nosisz. W zależności od tego, czy używasz jednej, czy dwóch słuchawek, układ W1 automatycznie rozprowadza dźwięk i odpowiednio włącza mikrofon. A kiedy prowadzisz rozmowę telefoniczną lub używasz Siri, opcjonalny akcelerometr i mikrofony o zmiennej wiązce filtrują hałas otoczenia i utrzymują czysty dźwięk. AirPods z ultrawydajnym chipem W1 są wydajne i pozwalają słuchać muzyki przez 5 godzin na jednym ładowaniu. Cechy:

• Opracowany przez Apple

• Automatyczne włączanie i łączenie

• Konfiguracja jednym dotknięciem dla wszystkich urządzeń Apple 1

• Szybki dostęp do Siri po dwukrotnym dotknięciu

• Ponad 24 godziny pracy na baterii przy użyciu 2 etui ładujących

• Szybkie ładowanie w etui

• Niesamowita jakość dźwięku i głosu

• Łatwe przełączanie między urządzeniami

AirPods Pro

To mile widziane upgrade od firmy Apple. Ich dopasowanie do uszu sprawia, że są znacznie bardziej stabilne i poprawiły jakość dźwięku, chociaż niektórzy mogą uznać ten model za mniej wygodny. Ich aktywna funkcja redukcji szumów również działa bardzo dobrze i sprawia, że doskonale nadają się do dojazdów do pracy lub noszenia w pracy. Chociaż są mniejsze niż poprzednie modele dzięki krótszym trzonkom, oferują dłuższą żywotność baterii i mają łatwiejszy w użyciu schemat sterowania dotykowego. Ogólnie rzecz biorąc, są to lepsze słuchawki niż poprzednie modele Apple i są znacznie bardziej wszechstronne do codziennego użytku. Apple AirPods Pro są dobre do użytku mieszanego. Mają wygodny design. Mają również dość neutralny profil dźwiękowy, dzięki czemu nadają się do różnych treści audio. Dzięki doskonałej funkcji ANC mogą pomóc zmniejszyć hałas silnika autobusu lub paplaninę w biurze. Są również wystarczająco stabilne do ćwiczeń fizycznych. Jednak ich opóźnienie może być zbyt duże do grania, a ich mikrofon rejestruje cienkie i przytłumione głosy. Cechy:

• Wygodne i stabilne dopasowanie.

• Doskonała wydajność ANC.

• Wysokiej jakości, dobrze zbudowany projekt.

Xiaomi Redmi AirDots

Xiaomi nadal ustanawia rekordy w cenach urządzeń. Czasami wydaje się, że za kilka lat ta chińska firma będzie rozdawać za darmo smartfony i akcesoria.

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz po rozpakowaniu Redmi AirDots, są wymiary etui ładującego. Są porównywalne z wymiarami AirPods, a to zdecydowanie plus, ponieważ etui ze słuchawkami bez problemu mieści się w kieszeni jeansów i nie stwarza żadnego dyskomfortu. Cały zestaw waży 35 g, co również prawie nie jest odczuwalne. Pokrywka etui ma dość silny magnes, nie dochodzi do przypadkowego otwarcia. Po zamknięciu zaciska się i skrzypi ledwo słyszalnie. Wskaźnik ładowania znajduje się z przodu: składa się z jednej diody LED i świeci na czerwono tylko podczas ładowania.

Na korpusie każdej słuchawki znajduje się mechaniczny przycisk, a na nim wskaźnik LED. Świeci na czerwono podczas ładowania słuchawek i miga na biało po podłączeniu do źródła dźwięku. Przyciski na obu słuchawkach odpowiadają za te same funkcje. Pojedyncze naciśnięcie to odtwarzanie / pauza lub odebranie połączenia, podwójne naciśnięcie uruchamia asystenta głosowego, drugie przytrzymanie służy do odrzucenia połączenia, trzysekundowe przytrzymanie służy do włączania lub wyłączania słuchawek. Słuchawki włączają się automatycznie po wyjęciu z futerału.