Tradycyjnie zacznijmy od nakreślenia asortymentu tych modeli, których nie warto kupować w 2020 roku. Po pierwsze, są to zdecydowanie „stare” iPhone'y 6, iPhone 6S, iPhone SE pierwszej generacji. Dziś te smartfony są przestarzałe i wydawanie na nie pieniędzy po prostu nie ma sensu. Po drugie, po premierze iPhone'a SE drugiej generacji z czystym sumieniem nie mogę polecić zakupu iPhone'a 7 i iPhone'a 8, ponieważ nowy model kosztuje tylko trochę więcej, ale oferuje o rząd wielkości mocniejsze wypełnienie i znacznie więcej funkcji.

iPhone SE (2020) - mocny, kompaktowy i niedrogi

Zawiera chipset Apple A13 Bionic z silnikiem neuronowym trzeciej generacji. Jednocześnie jest bardzo kompaktowy, z przyjemnością trzyma się go w dłoniach. A wszystko to można uzyskać za, prawie połowę ceny iPhone'a 11 Pro. Niezła cena za smartfon z najwyższej półki. Jeśli kochasz kompaktowe smartfony i chcesz mieć sprzęt z najwyższej półki w tych wymiarach - pod tym względem iPhone SE jest niemal niekwestionowaną opcją na rynku. To także dobra opcja jeśli chcesz smartfona na aktualnym sprzęcie z marginesem 3-4 lat, który przez cały ten czas będzie otrzymywał regularne aktualizacje oprogramowania, a także jeśli chcesz uaktualnić swojego iPhone'a z ery „bezramkowej” do bardziej aktualnego urządzenia, ale jednocześnie nie chcesz zmieniać swoich przyzwyczajeń.

iPhone XR - najtańszy „bezramkowy iPhone”

Kluczowe zalety iPhone'a XR w stosunku do iPhone'a SE to:

• przekątna wyświetlacza: 6,1 "w porównaniu do 4,7";

• bardziej pojemna bateria: 2942 mAh versus 1821 mAh;

• Face ID vs Touch ID.

Jedyną rzeczą, w której iPhone XR naprawdę przegrywa, jest chipset Apple A12 Bionic. iPhone XR to najbardziej wyważony smartfon Apple dla tych użytkowników, dla których aparat nie jest priorytetem.

iPhone 11

IPhone 11 to logiczne rozwinięcie idei stojących za iPhone XR. Pochłonął całą esencję swojego poprzednika, ale plusem jest aparat z najwyższej półki i mocniejszy sprzęt. Wśród skarg na iPhone'a 11 można wymienić stosunkowo grube ramki i matrycę IPS o nie najwyższej rozdzielczości. IPhone 11 jest dostarczany z klasycznym zestawem: dokumentacją, naklejkami, słuchawkami EarPods, kablem i adapterem do ładowania 5V i 1A. Smartfon zachował korpus iPhone'a XR, ale otrzymał nowe, delikatniejsze kolory: fioletowy, zielony i żółty. Szklane panele tylne pozostają błyszczące. Kwadrat z soczewkami w lewym górnym rogu panelu wykonany jest z przezroczystego matowego szkła. Ma ekran IPS o nazwie Liquid Retina. W teorii jest gorszy od wyświetlaczy OLED w iPhonie X, iPhonie XS i iPhonie 11 Pro, ale w rzeczywistości prawie tego nie odczuwamy. Szczytowa jasność na poziomie 625 nitów wystarcza do użytkowania w jasnym świetle słonecznym, a brak rozdzielczości Full HD nie wpływa na pracę ze smartfonem. Przekątna ekranu to 6,1 cala. To więcej niż iPhone 11 Pro, ale mniej niż 11 Pro Max. iPhone 11 obsługuje funkcję Night Shift, która przenosi obraz w ciepłe odcienie, aby użytkownik mógł zasnąć, oraz True Tone, który dostosowuje kolory do otoczenia. Posiada głośniki stereo zapewniające głośny i czysty dźwięk. Wydaje się, że smartfon nie ustępuje pod tym względem wersji Pro: z iPhonem 11 można słuchać muzyki i oglądać film.


Podobne Artykuły