Odporne na wstrząsy smartfony zawsze cieszyły się popularnością wśród użytkowników. Do użytku w ekstremalnych warunkach najlepiej wybrać urządzenia ze szkłem ochronnym. Ekran jest najbardziej wrażliwą częścią wszystkich urządzeń. Po upuszczeniu ten element cierpi jako pierwszy. Nasi eksperci przygotowali ocenę najlepszych smartfonów z ekranem odpornym na wstrząsy, które mają nie tylko ochronę, ale także inne ważne funkcje.

Smartfon Xiaomi Redmi Note 9 Pro.

Wraz z wydaniem Redmi Note 9 Pro firma po raz kolejny stawia poprzeczkę jakości w tej klasie. Kupujący otrzymują 6,67-calowy wyświetlacz, 64-megapikselowy poczwórny aparat i ogromną baterię. Urządzenie ma duży 6,67-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2400 x 1080 pikseli, 6 GB pamięci RAM LPDDR4X, ośmiordzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon 720G i masywną baterię 5020 mAh. Seria Xiaomi Mi obejmuje topowe smartfony, podczas gdy rozważana dziś seria Redmi obejmuje modele podstawowe i średniej klasy. Dzięki cienkim ramkom smartfon wygląda nowocześnie i pięknie, a dzięki zaokrąglonym krawędziom i końcówkom dobrze i wygodnie leży w dłoni, mimo dużej przekątnej. Smartfon waży 209 gramów, ale dobrze leży w dłoni, a łączenia między ekranem a plastikową ramką praktycznie nie są odczuwalne. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że jest raczej śliski.

Iphone SE

Premiera iPhone'a SE drugiej generacji była długo oczekiwana i tradycyjnie cieszyła się sporym zainteresowaniem. Z drugiej strony urządzenie wywołało wiele sceptycznych recenzji. Jest tylko jeden aparat, konstrukcja jest przestarzała, a cena wysoka. IPhone SE drugiej generacji zastąpił w ofercie Apple przestarzałego iPhone'a 8. Ma Apple A13 Bionic SoC (6 rdzeni: 2 wysokowydajne + 4 energooszczędne) + silnik neuronowy trzeciej generacji. Koprocesor ruchu Apple M13, w tym barometr, akcelerometr, żyroskop i kompas. Wyświetlacz dotykowy 4,7 ″, IPS, 1334 × 750, 326 ppi, pojemnościowy, wielodotykowy. Aparaty: przednie (7 megapikseli, wideo z kinową stabilizacją obrazu 1080p 30 fps) i tylne z jednym obiektywem (12 megapikseli, nagrywanie wideo 4K 60 fps z optyczną stabilizacją obrazu)

Xiaomi Mi 10T Pro

W nowym modelu Xiaomi zastosowało matowe szkło, przez co jest dużo bardziej praktyczne i solidniejsze niż inne opcje. Na górze znajduje się port podczerwieni do sterowania urządzeniami domowymi, po prawej - czytnik linii papilarnych (działa bardzo szybko i sprawnie), w górnej ramce - dioda LED. Pod wieloma względami jego obecność tutaj wynika właśnie z panelu IPS, ponieważ nie pozwala on na wdrożenie Always-On Display z wystarczającym poziomem autonomii, co oznacza, że konieczne jest raportowanie powiadomień i procesu ładowania przy wyłączonym ekranie innymi metodami. Jest dźwięk stereo, ale rolę drugiego głośnika pełni głośnik konwersacyjny - i to sprawia, że stereo nie jest tak fajne jak w Mi 10, a tym bardziej w Mi 10 Pro. Wymiary są standardowe (6,67 ", 20: 9), rozdzielczość (2400x1080 pikseli). Niestandardowa częstotliwość: 144 Hz. Jest obsługiwana w grach, czyli przy wsparciu z gry widać 144 fps. Jednak czasami wydaje się, że ekran nie odbiera częstotliwości odświeżania. Płynność przy przewijaniu jest efektowna, ale za tekstem są ślady, jakby wyświetlacz nie miał czasu na „oczyszczenie” z wymaganą częstotliwością. Efekt nasila się na mrozie, więc prawdopodobnie ma jakiś chemiczny charakter - nie da się tego naprawić aktualizacją oprogramowania.